Vándorbatyu

Somberekből a Berzsenyi Dániel Evangélikus Líceumba érkezett az a 50 kg-os batyu, mely átélhetővé teszi a kitelepítés embertelenségét a mai gyerekek számára. Ez a batyu 9 hónapon át 30 iskolába jut el. Iskolánk a Líceummal együtt közös projekttel várta az emlékezés nehéz batyuját. Diákjaink képzőművészeti alkotásokkal és irodalmi művekkel vettek részt a programon. A mai napon a Líceum 9. évfolyamos tanulói Wildné Vinczepap Mária irányításával rendhagyó történelem órán mutatták be gyermekeinknek a kitelepítés borzalmát.

batyu

A kiállítás június 2-ig megtekinthető, a részletes program a Líceum honlapján látható.

Képavató

Megosztás  Iskolánk új színfolttal gazdagodott, a művészetis tanulóink Palkovits Tamásné és Schmidel Bernadett irányításával egy óriási alkotással díszítették az épület homlokzatát. Ez a kép több mint 30 diák közös munkája, felavatására június 4-én 8.00-kor a családi sportnapon kerül sor. Melyre minden érdeklődőt szeretettel várunk!