Sikerek az Országos Honismereti Tanulmányi Versenyen

Orbán Zsolt
Megosztás
  •  
  •  

Az Országos Honismereti Tanulmányi Verseny célja: az általános magyar műveltség, a hazaszeretet és a nemzeti összetartozás gondolatának fejlesztése, Hazánk természetének, történelmének és nemzeti értékeinknek megismertetése, illetve az ismeretek elmélyítése az iskolai tananyag kiegészítéseként, életkori sajátosságok figyelembevételével, érdekes és izgalmas felfedező feladatokon keresztül játékos megközelítésben.

7 az 1-ben verseny: a honismeret gyűjtőnév alatt 7 tantárgy és ismeretkör feladatait tartalmazza: magyar irodalom, történelem, földrajz, környezetismeret, néphagyomány, hungarikumok, feltalálók. Négy fordulóban fordulónként 15 feladatot, a tanév során összesen 60 feladatot oldottak meg a tanulóink.

A versenyen részt vettek az 5. osztályból: Juhász Vivien, Lipták Lea (Megyei VII., Országos X. helyezett), Matláry Márk, Oláh Patrik (Megyei VIII., Országos XVII. helyezett), Pfeiffer Milán (Megyei XII. helyezett), Pozsgai Evelin, Szalai Fanni (Megyei IX., Országos XVIII. helyezett), Takács Zsombor (Megyei XI. helyezett)

Felkészítő tanár: Orbánné Kalmár Judit

Next Post

ECDL vizsga - 2019.04.03

Megosztás   2019.04.03-án a következő emelt szinten informatikát tanuló 5-6. osztályos diákunk sikeres ECDL vizsgát tett. Számítógépes alapismeretekből: Juhász Vivien (5. osztály) Oláh Patrik (5. osztály) Pfeiffer Milán (5. osztály) Szücs Patrik (5. osztály) Szövegszerkesztésből: Farkas Fanni (6. osztály) Horváth Milán István (6. osztály) Stánicz Eszter (6. osztály) Táncsics Dominik (6. […]