Német hagyományőrző verseny a Porpáczyban

Iskolánk két csapattal vett részt 2018. december 7-én a Soproni Szakképzési Centrum Porpáczy Aladár Szakképző Iskola által rendezett II. Német hagyományőrző versenyén Fertődön.

• A regisztráció után köszöntötték a versenyzőket, majd a csapatok bemutatkoztak német nyelven.
  • Ezután a csapatokat körbevezették az iskolában német nyelvű idegenvezetéssel.
  • Majd a csapatok műsora következett Mikulás vagy az Advent ünnepéhez kapcsolódva.
  • Ezt követően német tesztet töltöttek a versenyzők (Szent Miklós püspök legendája, adventi népszokásokkal kapcsolatban).
  • Utána régi német népi játékokat, néptáncos produkciókat mutattak be a csapatok, a közönséget is bevonták.
  • Hozott adventi sütemény kóstoltatása, recept ismertetése németül.

Az élménydús nap után közös ebéddel zárult a verseny.

A fertőrákosi csapatok tánca és süteménye nagy sikert aratott.

Felkészítő tanárok: Balogh Orsolya és Maráz István
Kísérőtanárok: Orbánné Kalmár Judit, Balogh Orsolya és Maráz István

Megyei német nyelvű vers- és prózamondó verseny

Megosztás  2018. december 12-én (szerdán) 14 órakor a Dr. Kovács Pál Könyvtár és Közösségi Tér Marcalvárosi Közművelődési részlegében (Kovács Margit Iskola; Győr, Répce u. 2.) megyei német nyelvű vers- és prózamondó versenyre került sor. A versenyt magyar és német anyanyelvű, általános iskolás tanulók számára szervezték, a Győr Megyei Jogú Város Német Önkormányzat támogatásával. A versenyen iskolánk […]