Mithrász-nap

2019. szeptember 20-án pénteken Mithrász-napot szervezünk, amely keretében megemlékezünk a Kulturális Örökség Napjáról is.

1. verzió: jó idő esetén

8:10 Felső tagozatosok gyalogtúra keretében érkeznek meg a szentélyhez, a szentélynél 9 órától programok várják őket.

8:10-9:00 Alsó tagozatos készülődés, 9:00-tól 3 alsós tanteremben indulnak a programok

11:30-12:00 között alsósok ebédelnek, 11:45-kor a kisvonat behozza a felsősöket és  kiviszi az alsósokat a szentélybe.

A program végén az alsósok visszasétálnak az iskolába.

2. verzió: eső, rossz idő esetén

Minden program az iskolában lesz.

Részletes program:

1. Macskakő vára Mátyás király idejében  Macskakő várának meséje-Fertőrákos környékének legendája, Mátyás király kora beöltözéssel, játékokkal.
2. Régi szüret-új szüret Régi szüret-mai szüret: tárgyak és képek alapján.

Hagyományos öltözet neveit és a szüret kifejezéseit párosítani a tájnyelvű elnevezésekkel.

Activity 2 csapatban a magyar szavakból húzni, rövid játék csapatonként 5-5 szóval
3. Borcimke tervezés

Szüreti élményrajz

Öltözz fel szüretelőnek!

Saját borod fantázianevének kitalálása, és a cimke megrajzolása múzeumi minták alapján.

Voltál-e már szüretelni? Rajzold le! Csapatmunkában szüreti tabló készítése.

Hagyományos öltözet magyar neveit párosítani a sváb elnevezésekkel és felöltözködni. Szelfizés, csoportkép készítés.

4. Ügyességi feladatok Kisebbek: Diótorony, ugróiskola lóbabbal, puttonycipelés, szőlőszüret laminált szőlővel kötél mellett.

Nagyobbak: Mithras bölcsességei,Tisztelet és ima Mithrasnak! ,Mithras tüzei, Durr!, Kötélhúzás,

Mithras követőjének elveszett legendája.

5. Virtuális séta a faluban

Mithras totó

Képek és leírások párosítása (fertőrákosi épületek, szobrok és nevezetességek)

Mithras totó (a kiírások segítségével: a szentély története álló táblákon lesz az udvaron, ill. a szentélyben)

6. Szüreti dalok, játékok  Zajkeltők, hangszerek bemutatása (kolomp, cintányér, kereplő, büzzögő) népdalok, játékok éneklése, zenekar és kórus.

Képek a rendezvényről:

Zöldség- és gyümölcskóstoltatás

Megosztás  A Hanság-Fertőmenti Szövetkezettel együttműködve 2019. szeptember 19-én zöldség- és gyümölcskóstoltatást szervezünk tanulóink számára a tanórákba építve.