Iskolakönyvtári koncert – Camerata Art’issima

Róbert Rákos
Megosztás
  • 16
  •  
    16
    Shares

Iskolakönyvtári koncert – Camerata Art’issima

 

A tegnapi nap folyamán az előírt járványügyi utasítások figyelembevétele mellett iskolásainknak is lehetősége volt, hogy részt vegyenek a könyvtár által szervezett Camerata Art’issima komolyzenei hangversenyen.

A program a Kisalföldi Kistérségi Könyvtárellátási Rendszer keretén belül valósulhatott meg, mely a könyvtárhoz, az olvasáskultúra fejlesztéséhez is nyújt segítséget.

A Camerata Art’issima a gyermek korosztály számára tart interaktív komolyzenei hangversenyeket, ahol a gyermekekkel közösen alkotják meg, találják ki a történetek főszereplőjének figuráit, „személyiségüket”, elősegítve ezzel a képzelőerő és a kifejezőkészség fejlesztését.

Az előadáson a mese és a gyermekversek mellett fontos szerep jutott a zenének. A különböző hangulatokat és karaktereket klasszikus dallamokkal érzékeltették, mutatták be, így a gyermekek a különböző korokban íródott (barokk, klasszika, romantika) zenedarabokkal ismerkedhettek meg játékos formában.

Természetesen a gyermekekkel a közös mondókázás, közös éneklés sem maradhatott el a vidám zenei előadásból.

A videó megnyitásához kattintás a képre!

Next Post

Ebéd – Étlap 2020.09.14-18.

Megosztás16 16Shares