„Az én falum Fertőrákos“ helyismereti/ helytörténeti projekt 2020

Róbert Rákos

Az én falum Fertőrákos – Mein Heimatdorf Kroisbach

„Az én falum Fertőrákos“ helyismereti/ helytörténeti projekt keretében az iskola 7. osztálya ellátogatott az első állomásra, a Fertőrákosi Tájházba, hogy megtekintse az ott berendezett lakóházat és pincét, korabeli használati tárgyakkal, munkaeszközökkel. A begyűjtött információkat a gyerekek csoportosan fotók, rajzos illusztrációk és rövid ismertető szövegek kíséretében feldolgozzák és a projekt egyik állomásaként a tanév végén, májusban megrendezett Német Nemzetiségi Projektnapon mutatják be németül és magyarul az iskola tanulói, tanárai és a meghívott vendégek előtt.

Im Rahmen des Ortskunde- / Heimatforschungsprojektes „Mein Heimatdorf Kroisbach“ besuchten die Schüler aus der siebten Klasse das örtliche Heimatmuseum, als erste Station des Projektes.  In der zeitgetreu eingerichteten Küche, dem Wohnzimmer und Keller konnten sie Gebrauchsgegenstände, Werkzeuge und Arbeitsgeräte besichtigen und kennenlernen. Die gesammelten Informationen werden von den Kindern in Gruppen durch Fotos, Zeichnungen und kurze Informationstexte bearbeitet und an dem, im Mai stattgefundenen Deutschen Nationalitätentag vorgestellt.

Művészeti képzés

Megosztás11 11SharesTisztelt Szülők!   A művészeti képzés díjának befizetését a járványügyi helyzet kötelező előírásainak betartásával az alábbi módon valósítjuk meg::   Időpont: 2020.10.15., 16., 19., 20. 7:00-10:00 óra között Helyszín: A felsős épület udvara   Megértésüket köszönjük!   Maráz István Zsolt igazgató